Słupki automatyczne

Wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba ograniczenia ruchu pojazdów a jednocześnie zależy nam na nieograniczonym ruchu pieszych, osób niepełnosprawnych na wózkach oraz dzieci stosuje się automatyczne słupki.

Zasada działania słupka jest prosta w swojej istocie. Cylinder słupka blokuje przejazd, po uruchomieniu np. przy użyciu pilota, hydrauliczny mechanizm „chowa” słupek w obudowie podziemnej. Ruch słupka może być wyzwalany pilotem, kartą zbliżeniową wykorzystywaną do kontroli dostępu a nawet sms’em wysłanym z telefonu komórkowego. Systemy bezpieczeństwa uniemożliwiają ponowne wysunięcie słupka jeżeli znajduje się nad nim samochód. Po przejechaniu pojazdu słupek podnosi się i zamyka przejazd.

 

Także tam gdzie nieuprawnione samochody parkują na prywatnych posesjach (np. terenach wspólnot mieszkaniowych, hoteli, firm, w centrach miast itp.) blokując wjazd lub zajmują prywatne miejsca parkingowe - idealnie sprawdzają się tego typu rozwiązania.

Przewagą słupków nad szlabanami jest całkowita odporność tych pierwszych na akty wandalizmu, czynniki atmosferyczne a co za tym idzie wysoka niezawodność. Słupki automatyczne podnoszą także prestiż budynku. Doskonale komponują się nowoczesną architekturą i budynkami zabytkowymi. Są dyskretne i nie szpecą ich otoczenia. Zależnie od wersji słupki mogą zatrzymywać nawet samochody o masie 7,5 tony poruszające się z prędkością 80 km/h.

Firma Bramak dzięki wieloletniemu doświadczeniu w instalacji automatycznych słupków poleca sprawdzone urządzenia takich firm jak Pilomat, Fadini i Parkmat.

Galeria

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Folder Parkmat Stoper pdf [2.86 MB]